Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


 

Türkiye’nin Pil Fener Tedarikçisi

Tlf:0212 582 62 85

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI:

Ünvanı: Aydos Bilgisayar Elektrik Elektronik Tekstil Turizm Ticaret Ltd. Şti.

Adresi: Sümer Mahallesi 6. Sokak No:21 B/C Zeytinburnu /İSTANBUL

Telefon: +90 (212) 582 62 85-86

Fax: :+90 (212) 558 58 48

1.2- ALICI:  

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait http://www. usswat.com/ internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

3.1- Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.

Sipariş İçeriği ve Toplamı :

Sub Total : 0 Piece/
₺ 0,00
Shipping Costs :
Ücretsiz!
----------------------------------
Total :
₺ 0,00

Fatura Bilgileri

Faturadaki İsim :

Fatura Firma İsmi :

Fatura Adresi : TR

3.2- Ödeme Şekli : Havale/EFT ile ödeme3.3- Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

İade Prosedürü:

A) KREDİ KARTINA İADE PROSEDÜRÜ

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda ,alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Aydos Bilgisayar Elektrik Elektronik Tekstil Turizm Ticaret Ltd. Şti. (http://www.usswat.com/) bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra ,Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda,konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları,yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır.Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları ,eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Aydos Bilgisayar Elektrik Elektronik Tekstil Turizm Ticaret Ltd. Şti..,Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz.Üye işyeri yani Aydos Bilgisayar Elektrik Elektronik Tekstil Turizm Ticaret Ltd. Şti.,bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup,Üye işyeri yani Aydos Bilgisayar Elektrik Elektronik Tekstil Turizm Ticaret Ltd. Şti. ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade , Aydos Bilgisayar Elektrik Elektronik Tekstil Turizm Ticaret Ltd. Şti.’nin Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra ,Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

B) KAPIDAN ÖDEME İLE  HAVALE/EFT ÖDEME SEÇENEKLERİNDE İADE PROSÜDÜRÜ

Kapıdan ödeme ile havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek,Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır)  havale ve /EFT şeklinde yapılacaktır.

3.4- Teslimat Şekli ve Adresi :
Teslimat Adresi : Sümer Mahallesi 6. Sokak No:21 B/C Zeytinburnu/İST

Teslim Edilecek Kişi: Sümer Mahallesi 6. Sokak No:21 B/C Zeytinburnu/İST

Fatura Adresi : Sümer Mahallesi 6. Sokak No:21 B/C Zeytinburnu/İST

Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir.

Kargo Ücreti : 12,90 TL olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.

3.5. Hızlı ve Kolay Alışveriş: Siparişin onaylanması sonrasında, “MÜŞTERİ” sipariş onaylanma ekranında hızlı ve kolay alışveriş bölümünde MÜŞTERİ “ONAY” sekmesini tıklaması ve müşterinin sistemde kayıtlı cep telefonuna gelen SMS doğrulama aktivasyon kodunu, 180 saniye içerisinde sitede yer alan ilgili bölüme girmesi halinde kargo firması, teslimat adresi, ödeme seçim ve bilgilerinin kendi onayıyla müşteri profil bilgileri altında kaydedilerek saklanmasını kabul eder. “MÜŞTERİNİN” rızası ile kaydedilen ilgili bilgiler müşterinin profil bilgileri altında saklanacak olup “MÜŞTERİNİN” talebi durumunda bu bilgiler istenildiğinde müşteri profilinden çıkartılır.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, http://www. usswat.com/ internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
Gönder